четвер, 7 лютого 2019 р.

Урок-проект (Заочна мандрівка)


Урок – проект

 (Заочна мандрівка)

Тема: Кристалічні і аморфні тіла. Залежність фізичних розмірів кристалічних тіл від температури.

Мета: Дати поняття кристалічних і аморфних тіл. Продемонструвати різні кристалічні і аморфні тіла. Розвивати знання про різні типи кристалів, про внутрішню будову кристалічних тіл.
Розвивати вміння досліджувати, логічно мислити, висловлювати свої думки.
Виховувати інтерес до предмета.

Тип уроку: Вивчення нового матеріалу.

Мандрівка містом Молекулярним

Хід уроку

 Психологічна стежина

На дошці три смайлика.
 Викладач: Підніміть руки, кому подобається перший малюнок?
                   А тепер підніміть руки. Кому подобається другий?
                    І нарешті-кому подобається третій?
  Роблю висновок, що до сприйняття уроку всі готові з гарним настроєм.                      .
І. Мотивація навчальної діяльності

Вчитель повідомляє, що буде відбуватися на уроці.
Ми з вами потрапили в місто «Молекулярне» і відвідаємо найцікавіші його місця з метою повторення основних властивостей речовин у різних станах.

І так, перша зупинка – «Ярмарок властивостей»

На столі є різні предмети і речовини: Викладач-екскурсовод демонструє і веде бесіду (опитування вивченого матеріалу)
а)          Мушля – (яке це тіло?)тверде тіло.
~        Які властивості твердих тіл?
~        Чим відрізняються одне від одного тверді тіла?
~        Що відбувається з твердими тілами при нагріванні і охолодженні?
Група учнів повідомляє відповіді на питання екскурсовода.
Демонструються досліди по нагріванню кулі, яка до нагрівання проходила через металеве кільце.

б)          Мильні бульбашки – (що за речовина?)-рідина
~          З чого утворюються бульбашки?
~          Які властивості рідин? – Повідомлення відповідей групою учнів.
Викладач загадує загадку.
Загадка: Куди ступиш – всюди маєш.
Хоч не бачиш, а вживаєш.         (Повітря)
в)          Надувна гумова кулька – (що за речовина)  газ
~          Основні властивості газів.

ІІ. Відвідування музею Твердих тіл

На парті велика кількість кристалічних і аморфних тіл. Екскурсовод загадує загадку, а учні показують відгадку.
1.        Живе – лежить.
Помре – біжить.
(Сніг – сніжинки з паперу)
2.        Чорний Івашка – деревяна рубашка.
Де носом поведе, там запис покладе.
(Олівець)
3.        Росте у воді – кохається,
А вкинь у воду – злякається.
(Сіль – кристали солі)
4.        Чим «соломяному бичку» дід намазав бік?
(Смолою – грудочки смоли)

5.        Люблять дорослі, люблять і діти цим смакувати.
Ну що тут робити?
(Льодяники – роздаються цукерки)
Чи подібні тверді тіла? Чим одні тверді тіла відрізняються від інших?
Діти розглядають предмети і кожна група висуває свої гіпотези.
Вчитель повідомляє тему уроку: Кристалічні і аморфні тіла
Сьогодні ми повинні дізнатися які тіла є кристалічними , а інші аморфними та чому їх так називають. Які їхні основні властивості.
Для цього відвідаємо відеосалон.
ІІІ. ВідвідуванняВідеосалону

Новий матеріал вивчається з використанням комп’ютерних технологій. Відеофрагмент – презентація “Кристалічні і аморфні тіла”

VI.“Довідкове бюро – робота з підручником
     Робота над текстом підручника по темі, запис у зошити основних понять.
V. Павільйон кристалів

1.     Корисні копалини (граніт, кварц, слюда, калійна сіль). Полікристали.
2.     Вирощені кристали – кристали мідного купоросу. Монокристали.
3.     Чарівна скринька
Дивлюсь, і що в моїх очах?
В фігурах різних і зірках:
Сапфіри, яхонти, топази,
бува янтар, рубін, алмази.
І аметисти, мов корали.
Скринька відкривається і діти бачать велику кількість “імітованих” коштовних каменів.
VI. Підсумки уроку. Що ж на уроці було розглянуто? Що з уроку більше всього сподобалося і чому?
Домашнє завдання.

Немає коментарів:

Дописати коментар